Oszustwa kredytowe

Rozmawiając o kredytach gotówkowych nie można poruszyć bardzo ważnego tematu, którym są oszustwa kredytowe. Wzięcie wysokiego kredytu gotówkowego, a następnie ulotnienie się z pieniędzmi i ich nie oddanie to kusząca wizja przyszłości dla wielu osób. W jaki sposób realizowane są oszustwa kredytowe i co zrobić, aby nie paść ofiarą osoby wyłudzającej takie kredyty?

Branie kredytów gotówkowych na obce osoby
Kredyty gotówkowe można uzyskać coraz łatwiej. Czasami nie trzeba nawet podpisywać umowy w formie pisemnej, tylko akceptuje się ją realizując symboliczny przelew na podane konto. Tak prosty mechanizm udzielania kredytów jest przyczyną dużej fali wyłudzeń. Aby przestępca mógł otrzymać kredyt, musi zdobyć dane potencjalnego klienta. Najczęściej będzie to dwustronny skan dowodu osobistego, na którym znajdą się wszystkie nasze dane. Taki skan można wyłudzić pod pozorem prowadzenia naboru na nowe stanowisko pracy. W ogłoszeniu jest podana informacja o konieczności przesłania dowodu. Następnie, po kilku dniach kontaktuje się pracownik niby firmy i mówi że są zainteresowani twoją kandydaturą. Aby potwierdzić swoją wiarygodność proszą cie o zrobienie niewielkiego przelewu na ich konto bankowe. W rzeczywistości podany numer rachunku należy do banku lub prywatnej firmy zajmującej się udzielaniem kredytów lub pożyczek gotówkowych. Tym jednym przelewem potwierdzamy chęć uzyskania kredytów, które są wypłacane na inne, wcześniej podane konto przez złodziej. Osoba, która w taki sposób dała się oszukać dowiaduje się o tym dopiero po wielu tygodniach, kiedy na jej adres domowy przychodzi korespondencja wzywająca do uregulowania zaległości. Kiedy sprawa zostanie zgłoszona na policję, mija już zbyt wiele czasu aby znaleźć złodzieja. Szczególnie jeśli ten dobrze się przygotował do tego procederu i zadbał o odpowiednie zacieranie śladów.

Jak się bronić?
Jest tylko jedna i skuteczne metoda obrony przed wyłudzeniami na kredyty gotówkowe. Nie udostępnianie nikomu swoich danych osobowych, a w szczególności numerów dowodów osobistych i PESELÓW. Nie można również robić symbolicznych przelewów, o które możemy zostać poproszeni przez nieznajome osoby na forach internetowych. Chęć zrobienia komuś przysługi może się skończyć tym, że w niewiedzy weźmiemy na siebie wysoki kredyt gotówkowy. Każdego roku przybywa takich i podobnych spraw, w których pokrzywdzonymi są osoby w różnym wieku. Aż trudno się dziwić temu, że okazali się tak łatwowierni i pozwoli swoim kosztem wzbogacić się innym, nieznajomym sobie ludziom, więcej jak ustrzec się przed takimi oszustwami przeczytasz na 17banków.com.

Administracja

Kategorie